בס"ד

צור חשבון משתמש
התחבר

עמוד ראשי מאמרים וכתבות פורומים שליחת מאמר החדר שלי RSS הודעה פומבית  
תפריט
העמוד הראשי
מאמרים
פורומים
בדיחות
משחקים [1] [2]
הסיפור שאינו נגמר
סקרים
רדיו
קישורים
החדר שלי - סרוג אישי
מסרים אישיים
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
RSS
צור קשר
פרסם כאן!

עסקים

תיבת חיפוש
Google

מחוברים עכשיו

סקר
מה התכנון שלכם לחודש הראשון של החופש?

בגרויות
לעבוד
ללמוד נהיגה
לעשות פסיכומטרי
ללכת לקייטנה / מחנה
להתבטל
ללמוד תורה
לעזור לזקנים לחצות את הכביש
אחר (פרטו בתגובות!)
תוצאה
משאל

הצבעות: 587
תגובות: 7

רישום לסרוג
רישום לסרוג
התחברות
התחברות
חיפוש בפורומים
חיפוש בפורומים
צור קשר
צור קשר

מתה מפחד...

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    מפתח הפורומים -> מדוייטים ונשואים
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
מורי :)
אורח

הודעהנשלח: 18/10/12 10:28    כותרת הודעה: מתה מפחד... תגובה עם ציטוט

חיפשתי מקום לשתף עם אנשים שאני לא כ"כ מכירה כדי לשמוע גם דיעות אחרות מעבר לדיעות של אנשים ששמעתי מהם
שמי מור ואני בש"ל שנה ראשונה...
מאז ומתמיד אני ילדה מאוד בוגרת שדואגת לחברים,למשפחה,מאוד נחמדה מאירה פנים (חח פשוט אנשים אומרים ככה ואני עצמי עדה לכך חחח) לא מזמן חברה טובה הציעו לי מישו שאמרתי שאני אתייעץ עם ההורים ההורים שלי קפצו בשמחה ולא הפסיקו לעודד אותי ואמרו לי שאני מאוד מתאימה וזה.... וככה גם חברה טובה שסיפרה לי...
עכשיו אני פשוט מתה מפחד... בגלל שאני בוגרת וזה אני מסוגלת לנתק תקשר אחרי תקופה קצרה שזה לא מתקדם.. חוץ מזה אני עלולה מאוד להתבלבל כי זה מתנגש בין הש"ל לבין חבר...
אני אמרתי שאני אחזיר תשובה עד שבוע הבא בבקשה עזרו לי...
חזור למעלה
רבקה
מנהלת פורום
מנהלת פורום

הצטרף בתאריך: Dec 05, 2006

הודעהנשלח: 18/10/12 5:43    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

את מעלה כאן שתי בעיות:
א. בגלל בגרותך את חוששת לנתק קשר אחר תקופה קצרה בה הקשר לא יתקדם.
ב. קונפליקט בין "חבר" לש"ל.

לעניות דעתי:

א. ניתוק קשר אחר תקופה קצרה לא קשורה לבגרות. ניתוק כזה יכול לנבוע כתוצאה מ- (1) חוסר סבלנות ופזיזות יתר- מה שמצריך עבודת המידות, או כתוצאה מ- (2) שיקול דעת ואחריות- שאם הקשר לא מתקדם תקופה מסוימת, כנראה שזה לא זה וחבל "למרוח" את הבחור. התנהגות כזו נכונה וצודקת, רק השאלה היא מהיכן היא נובעת? מה ההגדרה לתקופה קצרה ולהתקדמות? לפעמים מצפים ליותר מדי מהפגישות הראשונות. צריך לדעת לשים כל פגישה במקומה, לדעת מה המינימום שאפשר וצריך לצפות ממנה ומה לא... למשל, אם אחרי הפגישה הראשונה את לא מצפה לטלפון מהבחור ולא מרגישה "פרפרים בבטן" והתרגשות לקראת הפגישה הבאה עמו, זה עדיין לא אומר כלום. לעומת זאת, אם בפגישה החמישית זה קורה, הדבר מצביע על משהו. כאשר ניתוק הקשר נעשה מתוך מבט נכון ומאוזן על המציאות, ולא מתוך חוסר סבלנות להתגשמות של ציפיות מוגזמות וכו', אז אין שום בעיה. אין ממה לחשוש. אין כל פסול בניתוק קשר אם הוא לא מתקדם. שוב, בהנחה שלוקחים הכל בפרופורציות, לא מצפים ליותר מדי, ובאמת ישנה בעיה בחוסר התקדמות כלשהי. אם צריך לנתק קשר - אז צריך. אין כל סיבה למשוך.

ב. הקונפליקט בין "חבר" לש"ל באמת מטריד. אני אישית חושבת שזה לא נכון להכנס לקשר למטרת נישואין תוך כדי שירות (אני לא מדברת על קומונרית שבמקרה התאהבה באחד הבוגרים ושאר מקרים דומים). לדעתי זה לא בסדר לעשות זאת מלכתחילה. קרה מקרה ופגשת מישהו שמצא חן בעינייך והעניינים התגלגלו לחתונה - בסדר, קורה. אבל להכניס את עצמך לזה במודע... זה כבר קשה לי לקבל. מי שמחליטה לעשות שירות צריכה להיות אחראית לכך שתעשה אותו כמו שצריך ועד הסוף (תרתי משמע), והעוסק במצווה פטור מן המצווה.

תודות לרז, מומינאמא, אליה, ודפנה החכמה!Smile
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
הצג הודעות קודמות:   

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה

מפתח הפורומים -> מדוייטים ונשואים
עמוד 1 מתוך 1
  כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)

קפוץ אל:  
אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה