בס"ד

צור חשבון משתמש
התחבר

עמוד ראשי מאמרים וכתבות פורומים שליחת מאמר החדר שלי RSS הודעה פומבית  
תפריט
העמוד הראשי
מאמרים
פורומים
בדיחות
משחקים [1] [2]
הסיפור שאינו נגמר
סקרים
רדיו
קישורים
החדר שלי - סרוג אישי
מסרים אישיים
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
RSS
צור קשר
פרסם כאן!

עסקים

תיבת חיפוש
Google

מחוברים עכשיו

סקר
מה התכנון שלכם לחודש הראשון של החופש?

בגרויות
לעבוד
ללמוד נהיגה
לעשות פסיכומטרי
ללכת לקייטנה / מחנה
להתבטל
ללמוד תורה
לעזור לזקנים לחצות את הכביש
אחר (פרטו בתגובות!)
תוצאה
משאל

הצבעות: 587
תגובות: 7

רישום לסרוג
רישום לסרוג
התחברות
התחברות
חיפוש בפורומים
חיפוש בפורומים
צור קשר
צור קשר

מתי להתחיל לצאת לפגישות ואיך לדעת?!

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    מפתח הפורומים -> מדוייטים ונשואים
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
st3
אורח

הודעהנשלח: 20/1/14 9:08    כותרת הודעה: מתי להתחיל לצאת לפגישות ואיך לדעת?! תגובה עם ציטוט

בסיעתו דשמיא
שלום,
אני בת 20.5.. התחלתי השנה ללמוד באוניברסיטה. בנוסף לזה, אני עובדת בבית ספר שעשיתי בו שירות לאומי.
שנה שעברה הרב של הבית ספר ביקש ממורה אחת להגיד לי שהוא מעוניין שאכיר את אחיו., הייתי אז קטנה יותר והתחמקתי.
בזמן האחרון היא שוב התחילה להגיד לי שהוא אומר לה שהוא רוצה שאפגוש את אח שלו. אני סירבתי והיא אמרה שאסור לדחות כי אולי זה זה ואני מפספסת,
עוד משהו שחשוב לציין זה שאני באה מבית דתי אבל לא כל כך. אבא שלי ללא כיפה ולא שומר שבת. אמי ושאר משפחתי שומרים שבת אך עם מכנסיים וללא כיסוי. יש לי שתי אחיות נשואות שאחת מהן דתייה מאוד-דוסית.
יש לי כמה שאלות:
1. האם אני לא קטנה מדי בשביל זה? כדאי להתחיל קשר עכשיו??
2. איך להגיע לפגישה אם אחליט שכן? לגבש עם עצמי מה אני רוצה??
אני יודעת שאני רוצה להקים בית דתי וכמובן כיסוי ראש.. אך ארצה בעל שיעבוד ולא רק ילמד( ובכלל- מה הכוונה בללמוד?!)
אף פעם לא הייתי בקשר אז בגלל זה אני לא כל כך יודעת.
3. איך מתחילים קשר? בשיחה בפלאפון או בפגישה?? אין לי מושג!!

אני יודעת שהרב כנראה מכיר אותי ובגלל זה רוצה אותי לאח שלו אך אם הוא לא יהיה מעוניין במשפחה??( ויש לי משפחה מדהימה). מתי מבררים דברים כאלה?

סליחה על כל השאלות אבל אני מאמינה שזה מקום טוב להיעזר בו. ( אני וחברותיי לא כאלה שכל הזמן בודקות על בחורים ומבררות. וגם אין כל כך לחץ חתונה )

תודה רבה ובהצלחה בעזרת ה׳!
חזור למעלה
yaz
מנהלת הפורומים
מנהלת הפורומים

הצטרף בתאריך: May 10, 2005

הודעהנשלח: 20/1/14 6:58    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

קודם כל, ברוכה הבאה לאתר!

אני אענה לשאלות שלך, אך קחי בחשבון שכל אחד הוא אחר, וההחלטות שאני עשיתי אולי מתאימות לי ולא מתאימות לך.
בנוסף, כל מה שכתבתי נכון למקרה שבו את לא מכירה מישהו כרגע אלא חושבת אם להתחיל לחפש. כמובן שאם כבר מצאת וכו' אז מן הסתם חלק מהדברים לא רלוונטיים.

לגבי הגיל, ואם את קטנה מדי, לדעתי זה ממש תלוי מתי נראה לך סביר להתחתן, כמה זמן את רוצה לצאת עם החתן המיועד לפני חתונה, ואיך את מרגישה עם לצאת עם מישהו עכשיו.
אם את חושבת שלצאת עם מישהו שנתיים זה מוגזם ביותר וחייבים להתחתן לפני, אבל את לא רוצה להתחתן לפני גיל 24 אז אין לך מה לצאת עכשיו כי את סתם מכניסה את עצמך לבוץ. אם את פתוחה לגבי אחד מהדברים או שניהם, אני לא חושבת שהגיל שלך הוא גיל צעיר מדי. אני התחלתי לצאת עם בעלי שיחיה בגיל 19 וחצי ולי היה נוח עם זה. בגדול, אני לא רואה בעיה בקשר טווח ארוך לפני חתונה, ואני לא רואה עניין בחתונות בגילאים צעירים - טרום יכולת פרנסה נורמלית. אבל זאת דעתי האישית בלבד, וכל אחד צריך למצוא את מה שמתאים לו.

איך להגיע לפגישה? זאת הפעם הראשונה שאת יוצאת, אז אין לך שום סיבה להתחיל לגבש כלום. מה שאת כבר יודעת את יודעת (למשל, את יודעת שאת רוצה בעל מפרנס) ומה שלא, את תגלי. את יכולה לחשוב על כל מיני דברים שאולי חשובים לך.. לא בטוחה שכולם קריטיים לדייט ראשון. במקרה ראיתי את זה בימים האחרונים:
http://www.saroog.co.il/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=30025
חלק מהדברים כאן הם בצחוק וחלק רציניים, וחלק פשוט יזכירו לך דברים שבאמת חשובים לך. לי, למשל, היה חשוב מאוד שבעלי ישרת בצבא (אלא אם יש לו פטור מוצדק, כמובן. ואני לא חושבת שלימודים בישיבה הם פטור מוצדק) אבל לא לכולן זה חשוב. לא חשוב לי צבע השיער, אבל חשוב לי אינטיליגנציה... כל אחד והעקרונות שלו. לאו דווקא צריך לברר אם הוא אוהב חצילים בדייט הראשון.. להפעיל שיקול דעת ולחשוב מה מתאים ומה לא..

איך מתחילים קשר?
אז בזה אני לא יכולה לעזור לך מניסיון אישי, כי אני את הקשר שלי התחלתי כאן (באתר הזה ממש!) ולא יצאתי לדייטים או דברים כאלה. אבל מניסיון חברות וסיפורים ששמעתי.. אם את חושבת שמתאים, את נותנת למי שצריך את הטלפון שלך שיעביר אליו והוא צריך להתקשר אלייך כדי לקבוע זמן. מן הסתם טלפון יהיה הדבר הראשון. לפעמים השיחה הזאת יכולה להיות כמה שעות ולפעמים היא יכולה להיות קצרה ומאוד עניינית. זה לא אומר שום דבר ולא מצביע על המשך הקשר. אחר כך בדרך כלל תהיה פגישה פנים אל פנים ומשם והלאה איך שיזרום.

בגדול, אין לך הרבה מה להילחץ. את לא בדיוק בסוף גיל הפוריות ואין שום לחץ... אם את רואה אחרי הדייט הזה שלא מתאים לך כל הסיפור הזה - תחכי עוד קצת עד שתרגישי יותר מוכנה. אם את מרגישה שלא מתאים לך הבחור - גם בסדר. לא קרה כלום..

לגבי המשפחה. יש לי דעה מאוד מאוד נחרצת בעניין הזה אבל בשביל להתמיד בה צריך הרבה נחישות. אני חושבת שמי שמתחתן (אולי, עוד הרבה מאוד זמן ובכלל לא בטוח, זה רק דייט ראשון) זה את. והוא. וזהו. ההורים שלו יכולים לא לאהוב את ההורים שלך עד מחר, לך זה לא צריך להפריע. לגיטימי שהוא לא ירצה כי נראה לו שהמשפחה שלך לא דתית מספיק, לגיטימי שאבא שלו לא ירצה כי המשפחה שלך לא דתית מספיק ולגיטימי לעזוב אותו. אני יודעת שהדעה שלי מאוד חדה בעניין אבל זה באמת לא אמור להטריד אותך. את לא תלכי לשנות את המשפחה שלך כי אבא של מישהו לא חובב נשים בלי כיסוי ראש. הם מי שהם ואת מי שאת ומי שיוצא איתך צריך לקבל את זה.
מתי להגיד את זה? אני חושבת שזה מסוג הדברים שפשוט עולים.. אני לא חושבת שאת צריכה לעשות לו "גילוי נאות" בתחילת הדייט הראשון ולספר לו על זה. מעט מאוד דברים צריכים לצאת ככה (יש לי הנטינגטון - מחלה גנטית שתהרוג אותי בגיל 40, למשל, לדעתי מספיק חשוב להגיד בדייט ראשון) וכן כיסוי ראש-לא כיסוי ראש של אמא שלך זה לא הדבר הכי חשוב בעולם.
ובכלל, אני לא בטוחה שאת זאת שצריכה לדאוג מזה. אם אותך זה לא מטריד אל תחשבי על זה. אם אותו זה יטריד - אז שהוא יחשוב על זה. או שניכם יחד.. אבל סתם שתשבי ותאכלי סרטים לפני שאת יודעת אם זה משנה לו בכלל... חבל על כאב הראש.

אל תשכחי לעדכן אותנו! Smile

בברכת - תמצאי זיווג בזמן הנכון ובהרגשה טובה כל הדרך

יאז

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה

מפתח הפורומים -> מדוייטים ונשואים
עמוד 1 מתוך 1
  כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)

קפוץ אל:  
אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה