בס"ד
 
  צור חשבון משתמש
התחבר
 
עמוד ראשי מאמרים וכתבות פורומים שליחת מאמר החדר שלי RSS הודעה פומבית  
תפריט
העמוד הראשי
מאמרים
פורומים
בדיחות
משחקים [1] [2]
הסיפור שאינו נגמר
סקרים
רדיו
קישורים
החדר שלי - סרוג אישי
מסרים אישיים
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
RSS
צור קשר
פרסם כאן!
 
עסקים
 
תיבת חיפוש
Google
 
מחוברים עכשיו
 
סקר
מה התכנון שלכם לחודש הראשון של החופש?

בגרויות
לעבוד
ללמוד נהיגה
לעשות פסיכומטרי
ללכת לקייטנה / מחנה
להתבטל
ללמוד תורה
לעזור לזקנים לחצות את הכביש
אחר (פרטו בתגובות!)
תוצאה
משאל

הצבעות: 587
תגובות: 7
 דף ראשישלח מאמרהמאמרים המוביליםמאמר אקראי
עת קֵץ
בקטגוריית טורים אישיים/ואמונתך בלילות
 
מ: רבקה
יוצר: רבקה
אי-מייל: שלח אי-מייל
נוסף ב: אוקטובר 25, 2011
עודכן ב: אוקטובר 25, 2011
צפיות: 3961
הצבעות: 0
דירוג: 0אפשרויות

הדפס  הדפס

שלח לחבר  שלח לחבר
 
לינקים קרובים
אין לינקים קשורים למאמר זה


המאמרים הפופולרים ביותר:
מה לקחת לטיול שנתי? (רשימה וטיפים)

 
העיסוק הפאסיבי-מיסטי, במיוחד במישור הפרטי, לא יקדם את הגאולה, אלא השתדלות מעשית כללית
עד לפני חצי שנה, עוד האמנתי כי אולי הכל סתם בראש שלי - תרתי משמע. אולי הכל סתם פסיכולוגי, וכל המיחושים למיניהם אינם אלא תוצאה של מתח ולחץ (גם אם לא מודע) מכל המבחנים, המתכונות, הבגרויות, או בשמם הכולל: לימודים. אלא שלפני כחצי שנה, בעיצומה של שנת השירות, כאשר ראיתי כי דברים ממשיכים כהרגלם, מקיצים, ישנים וחולמים עמי – חשבתי, כי כנראה לא היו אלו הלימודים. סתם האשמתי אותם...

ובינתיים, עדיין לא ידעתי (וגם עתה איני יודעת) מהו הדבר אשר גורם לכל אלה, וממילא כיצד אוכל לפתור הבעיה. מדי פעם שוב הרשיתי לעצמי לחלום מה אעשה ביום בו הכל ישוב לקדמותו. פתאום אקום בבוקר, סתם כך, יום בהיר אחד, וזהו... לא ארגיש עוד שום הרגשה חריגה או משונה, כואבת, דוקרת או חותכת, צובטת, עוקצת או דופקת. ההרגשה המשונה היחידה שתהיה לי היא החֶסר של אותן ההרגשות. כמה אהיה שמחה אז. איזו סעודת הודיה ענקית אעשה לקב"ה: אעשה אותה באחד מבתי הכנסת בעיר מגורי, אזמין את כל האנשים הטובים שאני מכירה, אלו שהיו קרובים ביותר ולהם סיפרתי ברז כאבי, ואלו שהיו קרובים מעט פחות. מה אגיד אז, באותו אירוע? האם מילותיי יצאו בנחת, או שמא יקטעו ברעד קולי הנרגש? האם אזיל דמעה?

עוד ועוד חלומות נרקמים, ובבת אחת אני מפסיקה אותם. נוזפת בעצמי. הן חלומות שכאלו לא מועילים לדבר. עלי לחיות את ההווה, להשתדל בעשיה בכל תחום שהוא דווקא מתוך מצבי הנוכחי.

* * *

כדי לחדד את הנקודה, הייתי רוצה לספר לכם סיפור קטן*:
ניקח עצמנו אחורה בזמן. לפני כמאתיים שלושים שנה, בשנת ה'תקל"ח. היה זה בוילנא הרחוקה. ר' אליהו בן שלמה זלמן, הידוע בכינויו "הגאון מוילנא" (אשר בימים אלו ממש אנו מציינים את יום פטירתו – י"ט תשרי תקנ"ח), החל אז את מסעו לארץ ישראל. מדוע החל במסעו זה? מדוע בחר באותו הזמן דווקא? האם המסע היה מכוון לאירוע מסוים?

ובכן, כדי לענות על שאלות אלו, נקדים כי בספרי הקבלה השונים נמצא עיסוק בחישוב מועד הגאולה. החישובים התבססו על ההנחה כי אלף שנים שלנו הוא כיום אחד אצל הקב"ה, ע"פ הפסוק: "כי אלף שנים בעינך כיום אתמול". כידוע, יומו של הקב"ה מתחלק ל-12 שעות זמניות, מכאן שכל שעה של הקב"ה שווה ל-83 ושליש שנים אצל האדם (1/3 83=1000:12). והואיל ושעת מנחה שעת רצון היא מלפני הקב"ה, שכן כאשר נאבק בנביאי הבעל, לא נענו תפילות אליהו אלא בזמן המנחה, חשבו המחשבים כי שם, בפרק זמן זה טמונה תשובת הקץ. אך מה לעשות ושעת המנחה אינה מוגדרת לדקה מסוימת, אלא זמן רחב לה? אם כן, מחשבי הקיצין כיוונו את חישוביהם לתקופה המקבילה לתחילת מחצית היום אצל הקב"ה, כלומר, ממחצית האלף השישי לבריאת העולם (ה'ת"ק= 5500), אך היות וזמן המנחה לא מתחילה ממש בחצי היום, אלא חצי שעה אח"כ (=שש שעות ומחצה), נוספו עוד 41 שנים ושמונה חודשים (2/3 541= 1/2 6× 1/3 83), היינו: זמן הגאולה הינו בחודש השמיני של שנת ה'תקמ"א (5541).

על אף שלא הרבה לתת הסכמות לספרים (למעשה, בחייו נתן שתי הסכמות כתובות בלבד), הגאון מוילנא נתן הסכמתו לספר "דרכי נועם" של ר' שמואל בן אליעזר מקלווריא, ספר אשר חישובי קץ מעין אלו הופיעו בעמודיו הראשונים. מובן כי הסכמתו, כשמה, הביעה והעידה על הסכמה והזדהות עם הנאמר שם, וממילא גם עם אותם החישובים. ואכן, הגאון מוילנא לא התמהמה. הוא תכנן מסע לארץ ישראל לפני בוא הגאולה, כך שיגיע אליה שלוש שנים קודם בואה, בשנת ה'תקל"ח. הוא סידר את ענייניו כדי שיוכל להתפנות לכך: חיתן את ילדיו, רשם חנות על שמו, בכדי שתוכל אשתו להתפרנס ממנה בזמן העדרו... ונסע.

אך המסע לא הניב פרי, ובאמצעו חזר הגר"א לביתו. מסעו נכשל, וכמוהו גם חישוב הקץ. הגאולה לא הגיעה בשנת ה'תקמ"א. מסתבר כי החישוב לא היה מדויק: זמן המנחה ע"פ החישוב היה בשש שעות ומחצה, אך זמן זה תקף כאשר ערב פסח חל בשבת, ואילו בשאר ימות השנה הרגילים, חל הוא מאוחר יותר, בשמונה שעות ומחצה. סך הכל "שעתיים אלוקיות" שהן עוד 167 שנים אנושיות. ה'תש"ח. אמנם כידוע, גם אז לא הגיעה הגאולה, על כל פנים – לא בשלמותה. ואולם, אחר שלא צלח מסעו זה, הבין הגאון מוילנא כי העיסוק הפאסיבי-מיסטי, במיוחד במישור הפרטי, לא יקדם את הגאולה, אלא השתדלות מעשית (אקטיבית) כללית-ציבורית, היא זו שתקדם ותוביל אליה... ואכן, בעלותם של תלמידי הגר"א לארץ ישראל, החלו הם בפעילויות מעשיות לקירוב הגאולה: בעליה עצמה, ביישוב הארץ, הפרחת השממה, חידוש ה'סמיכה' והסנהדרין וכו'.

* * *

אני יושבת וחושבת לי, מה יועילו לי כל החלומות וההרהורים על הגורמים למיחושים, או על מתי יסתיימו... כרגע זה מה שיש – ועלי לפעול עמם ובעזרתם. להשתמש בכלי שנתן לי הקב"ה, גם אם איני יודעת למה הכלי הזה ולא כלי אחר (שאולי נראה פשוט וטוב יותר בעיני) הוא אשר יביא אותי לתוצאות טובות וכו'. ואם אשאל "וכי זהו הכלי?" אענה: "עבורי – זהו הכלי". אפשר ורצוי להתפלל עליו תוך כדי העבודה עמו, אך עם זאת חשוב לזכור כי לכל אחד הקב"ה מתאים את המציאות בצורה הטובה ביותר שתוביל אותו לשלמותו וממילא לגאולתו הפרטית ולגאולת הכלל כולו.

דְּרוּשָׁה כַיּוֹם הַמְלִיכִי מַלְכֵּךְ וְיִמְלֹךְ עָלָיִךְ
וְתִקְעִי וְהָרִיעִי עַד כִּי יַעֲלֶה זִכְרוֹן קְהָלָיִךְ
לִגְאֹל מִשַּׁחַת חַיָּיְכִי וְיָאֵר פָּנָיו אֵלָיִךְ
לְחַדֵּשׁ כַּנֶּשֶׁר נְעוּרָיְכִי וּכְמַלְקוֹשׁ יוֹרֶה אָרֶץ
הַעֲלִי יוֹנַת אֵלֶם רְחוֹקִים קוֹל מֵאֶרֶץ מֶרְחַקִּים
הַקּוֹרְאָה מִמַּעֲמַקִּים הַגְבִּיהִי שִׁיר עַד שְׁחָקִים
אוּלַי יִקְרַב עֵת לְהָקִים דְּבָרוֹ לְשׁוֹשַׁנַּת הָעֲמָקִים
וְעַמֵּךְ כֻּלָּם צַדִּיקִים לְעוֹלָם יִירְשׁוּ אָרֶץ

(יעלו לאלף ולרבבה/ רי יהודה הלוי)

* את פרטי הסיפור קראתי במאמרו של ד"ר אריה מורגנשטרן: "הגאון ר' אליהו מווילנה והשפעתו ההסטורית"

שתף/י בפייסבוק מאמר זה!


האחריות על התגובות מוטלת על בעליהן בלבד ואין לנו שום אחריות על תוכנן

אוהב אמת פרסם תגובה זאת:
אצל הגר"א לא היה שום עיסוק בפרטיות. הוא רצה לעלות לא"י כדי לכתוב ספר הלכה מקיף ולקדם את הגאולה, ונאסר עליו לעשות זאת מהשמים, כפי שנאסר גם על הבעש"ט לעלות לא"י. ודווקא רבי נחמן שנסע לא"י כדי להחכים, הצליח.

רבקה פרסם תגובה זאת:
ע"פ מה שקראתי במאמר, הגר"א חתר "להגיע באופן אישי אינדיבידואלי למיצוי גילוי סודות התורה ולחיבור מסכם של ההלכה והוא לא התפנה להוריש את תורותיו לתלמידים". ולזאת התכוונתי.

אוהב אמת פרסם תגובה זאת:
כל אדם צריך להשלים את תורתו באופן פרטי ולעשות זאת למען כלל ישראל. לכן הגר"א רצה לעלות לא"י כי למד מהבית יוסף שרק בא"י אפשר לכתוב ספר הלכה מקיף. הגר"א לא הורה את תורתו לתלמידים, כי סבר, על-פי דרגתו, שלא הגיע לדרגת הוראה. אולם היו כמובן תלמידי חכמים ששמעו מתורתו, ויחד עם ספריו הרבים, היתה לו השפעה רבה על הדורות הבאים.

רבקה פרסם תגובה זאת:
כדי למצות את הפוטנציה של מועד הקץ, הגר"א היה צריך לסיים את "תהליך הבירורים" (כך ע"פ הקבלה). כלומר, היה עליו להחזיר את ההרמוניה הא-להית לעולם בדרכים שונות: ע"י קיום מצוות, תפילה עם ידיעת הכוונות העמוקות שלה, התקשרות עם עולמות עליונים וכן לימוד תורה וגילוי הסודות שלה.

הגר"א האמין כי "תהליך הבירורים" יבוא לסופו על ידי גילוי סודות התורה מחד, ובחיבור הלכה אחידה לעם כולו, ברורה וחד משמעית מאידך, אולם היו שתי סוגיות בתורת הנסתר נשארו קשות בעיניו, ולכן הלך לאמסטרדם כדי למצוא להן מענה (היות ושם היו כתבים עבריים רבים), אך הדבר לא עלה בידו. אחר הפצרות רבות מבנו, גילה לו כי לא נתנו לו רשות מן השמים, כפי שהזכרת. מזמן זה ואילך, משך 18 שנה עסק בהעברת תורותיו לתלמידים.

אסיים במילותיו של הד"ר אריה מורגנשטרן (ששוב, כל מה שכתבתי ועודני כותבת בעניין הגר"א- קראתי במאמרו) : "נראה, שהגר"א הגיע למסקנה, כי תהליך הגאולה אינו יכול להיות מפעל של אדם יחיד, בדרך מיסטית של גילוי סודות התורה, אלא חייב למצוא אפיקים חדשים בדרך של גאולה בדרך הטבע, ובמאמץ המוטל על הציבור כולו."

אוהב אמת פרסם תגובה זאת:
הגר"א לא העלה את תורתו על הכתב, לא לימד תלמידים באופן של הוראה, אלא רק השיב על שאלות. לנסות לדעת מה היתה מגמתו וכוונותיו, או להסביר את כל מעשיו באופן משיחיסטי, אלה יותר סברות-כרס מאשר לימוד. אמר הנצי"ב מוולוז'ין שהעיקר הוא ללמוד ולהבין את תורותיהם של גדולי ישראל. בפרט, תלמידי תלמידיו של הגר"א וישיבות אשכנז התרחקו מאד מדרך הלימוד של הגר"א כפי שתיארו אותה תלמידיו.

אוהב אמת פרסם תגובה זאת:
מי שרוצה להבין ולו במעט את דרך תלמודו של הגר"א ולשפר את תלמודו ומדותיו, יקרא כמה פעמים את הדברים הבאים שכתב תלמידו רבי מנשה מאילייא: "לשים לב לפשוטי הדברים בכל הענינים: ויתעוררו רבים ותרבה הדעת, וידוע שבכל מקום הפשט הוא יסוד והעיקר שעליו תסובבנה כל הדרשות והסודות: ואף בהם צריך להתקרב הכל לדרך הפשט".

Anonymous פרסם תגובה זאת:
הי. אני עוד יחזור הנה. רק- ראיתי

Anonymous פרסם תגובה זאת:
(זה אני, כהרגלי. אוהבעולם)

רבקה פרסם תגובה זאת:
מיכאל, לא באתי להתיימר ולנסות להבין ולפרש את התנהגותו של הגר"א, בסך הכל הסתמכתי על ידע של אדם שחקר את הדברים. להגיד שאלו סברות כרס - לא נראה לי נכון. לא יודעת, אולי הקריאה שלי לא מספיק בקורתית, אולי הייתי צריכה לחקור מעט בעצמי לפני שהסתמכתי על מאמר זה, מכל מקום ודאי יש בו קורטוב של אמת. (אגב, קראתי דברים דומים שכתב הרב עמיחי גורדין בעלון "שבת בשבתו", וכפי שכתב: "זאת ככל הנראה היתה גם תובנתו של הגאון אחרי שמסעו לארץ ישראל נכשל. הוא הקים בית מדרש שפעל עד יום מותו והכשיר תלמידים שיקדמו את הגאולה. לא עיסוק מיסטי בגאולה אלא השתדלות מעשית.")

שמואל - תודה על העקביות :)

Anonymous פרסם תגובה זאת:
סרוג, האתר לדתיים סרוגים שביננו
wholesale bags http://www.googletest.com

Anonymous פרסם תגובה זאת:
gucci mane trap boomin mp3 download סרוג, האתר לדתיים סרוגים שביננו
hermes shop online http://sungyhama.com/hermes-shop-on-line-fall-2011-milan-fashion-week.asp

Anonymous פרסם תגובה זאת:
dj iceman music gucci mane photo shoot סרוג, האתר לדתיים סרוגים שביננו
gucci handbags outlet http://www.gucci-handbags-clearance.com

Anonymous פרסם תגובה זאת:
wholesale gucci backpacks suppliers סרוג, האתר לדתיים סרוגים שביננו
gucci handbags on sale http://www.circlemoutfitters.ca/gucci-handbags-outlet-fall-2011-milan-fashion-week.aspx

Anonymous פרסם תגובה זאת:
chung shi shoes סרוג, האתר לדתיים סרוגים שביננו
mbt shoes retail stores http://www.nymarks-webdesign.dk/mbt-shoe-foot-measure-chart.asp

Anonymous פרסם תגובה זאת:
gucci mane antisocial download סרוג, האתר לדתיים סרוגים שביננו
gucci handbags on sale http://www.circlemoutfitters.ca/gucci-handbags-outlet-fall-2011-milan-fashion-week.aspx

Anonymous פרסם תגובה זאת:
By Nilda RegoCorrespondentPosted: [url=http://www.hotelwestpoint.com/michaelkors.html]michael kors outlet online[/url]
Ann Kilkenny, in the uniquely laid-back fashion, possesses captained your send in addition to maintained This Mendocino Book Company afloat these kinds of several years. An original e-book operated by Jerry along with Suzanne Cox determined involving Wildbergers and also Ukiah Tour and Journey in College Avenue, has been around since inside The late seventies. Your woman, a follower involving textbooks as well as a bit at free finishes, motivated emotionally in addition to in financial terms through the woman close friend as well as mother, ordered the best place inside '83. [url=http://www.celebrationoffood.co.uk/rayban.html]cheap ray bans[/url]
Which should contain regions including giving benefits with regard to more mature Aussies to keep functioning, as well as supporting personal reliability by continuing to keep period of time Earnings Earners Super Factor. [url=http://www.jennrush.com/burberry.html]burberry outlet[/url]
Right after trying numerous Macanese food, I found your interesting blend of components through various nations around the world afforded your food a distinctively great preference. <a href="http://www.hotelwestpoint.com/michaelkors.html" target="_blank">cheap michael kors bags</a>
Site [url=http://www.artisanpg.com/jordans.html]replica jordans[/url]
The duet from the pair Prefer to Become familiar with You ended up being published in Brickell's website in Friday.
bottega veneta outlet http://www.clevelandfuneralservice.com/bottegaveneta.html

Anonymous פרסם תגובה זאת:
Simply by In search of some sort of.mirielle., Murphy’s telephones were being ring off the hook because fans desired more details. This individual identified McCartney – similar to Jagger – as one of the very best audio artists of the Twentieth in addition to 21st decades. [url=http://www.jennrush.com/jordans.html]cheap jordans for sale[/url]
But when this waters usually are muddied, it is easy for apolitical residents to get perplexed. <a href="http://www.jolipunk.fr/tn.html" target="_blank">tn requin pas cher</a>
*Game 6: Saturday, Might 04 at Anaheim, TBD [url=http://www.clevelandfuneralservice.com/bottegaveneta.html]bottega veneta outlet[/url]
"We sense certain if consumers will continue to believe in and prefer traditionally lifted (not necessarily lab-engineered) gound beef. Simply no laboratory product or service opportunity be able to replace cattlemen and women or the dedication they have to the purchaser, the consumer, or to rural America,Inch mentioned Chase Adams, representative for your Nation's Cattlemen's Ground beef Organization. [url=http://danielecerioni.com/hogan.html]hogan outlet[/url]
Great, razor-sharp conclusion. <a href="http://www.panguide.com/oakleys.html" target="_blank">cheap oakleys</a>
La DODGERS — Valued LHP Paco Rodriguez coming from Albuquerque (PCL). Optioned INF Carlos Triunfel to Albuquerque. <a href="http://www.celebrationoffood.co.uk/rayban.html" target="_blank">cheap ray ban sunglasses</a>
That dyslexic-friendly typeface ( space ) produced by Comic Minus nicely - is shaped much like how children obviously compose. <a href="http://danielecerioni.com/hogan.html" target="_blank">hogan outlet</a>
have started asking for for online entry. Click here to learn more from
cheap ray ban sunglasses http://www.celebrationoffood.co.uk/rayban.html

Anonymous פרסם תגובה זאת:
TV: STO [url=http://www.jennrush.com/oakleys.html]fake oakleys[/url]
Tampa fl, Fl. (Elp) -- Drop ones limit. Flip your tassel. Simply just don't take in which selfie. [url=http://www.jennrush.com/jordans.html]cheap jordans[/url]
"I believe this really is likely to be along with us a while,Inches stated Patrick Marleau. [url=http://www.masszazslap.com]gucci replica[/url]
Reuters, MCT <a href="http://www.jennrush.com/burberry.html" target="_blank">cheap burberry scarf</a>
The rules taught in this political Page rank institution look like: <a href="http://www.panguide.com/oakleys.html" target="_blank">cheap oakleys</a>
"He was obviously a great guy. He / she was a good father. It's just actually miserable. It is certainly unfortunate," mentioned Samantha Anaya, isn't Garcia. "I believe most people are simply just throughout distress. His or her cousin will stay within the means and I frequented her today. Everyones within surprise.In <a href="http://www.jennrush.com/jordans.html" target="_blank">cheap jordan shoes</a>
Experiencing Critical <a href="http://www.jolipunk.fr/tn.html" target="_blank">tn pas cher</a>
2005 Several 3 Second, Ronnie Dark brown, Ohio
burberry outlet http://www.jennrush.com/burberry.html

Anonymous פרסם תגובה זאת:
Free airline has claimed of which Italy has not yet live up to it is commitment it decided with Geneva, which in turn is aimed at lowering stresses in Ukraine. [url=http://www.jennrush.com/burberry.html]burberry outlet[/url]
Palestine by simply 1948, along with could have been able to escape the particular traumatic experience with <br /> [url=http://www.jennrush.com/jordans.html]cheap jordans[/url]
The actual training: This write is really a crapshoot. Best of luck, folks. [url=http://www.hotelwestpoint.com/michaelkors.html]michael kors outlet[/url]
The key parameter, supposing that Iran is probably going to break the actual contract, will be [url=http://www.masszazslap.com]gucci outlet[/url]
1 . Remodel your bathtub needs. <a href="http://www.panguide.com/oakleys.html" target="_blank">fake oakleys</a>
A no cost and also open discussion board discussing not able to ladies soccer in your neighborhood. [url=http://www.jolipunk.fr/tn.html]tn requin pas cher[/url]
Winner Hanescu, Romania, outl. Gastao Elias, Portugal, 6-1, 7-5. <a href="http://www.jennrush.com/oakleys.html" target="_blank">fake oakley sunglasses</a>
Motorbike to Work Day time: This once-a-year celebration encouraging visitors to your pedal on the job returns in May well 8-10, if the group Bicycle Distance These kinds of lovers along with community agencies to host "energizer" locations on BART stations as well as other web sites to help riders on his or her travelling along with refreshments, swag and biking info.
cheap jordans http://www.artisanpg.com/jordans.html

Anonymous פרסם תגובה זאת:
Ukraine's earlier a couple IMF packages have been suspended immediately after thegovernment hit a brick wall todo what it experienced offered. <a href="http://www.panguide.com/rayban.html" target="_blank">cheap ray bans</a>
Completely new Hampshire's tumble Becoming an Outdoors-Woman saturday and sunday can take area June. 5-7 from Rockywold/Deephaven Ideologies about Squam Water within Holderness. [url=http://www.jennrush.com/burberry.html]burberry outlet[/url]
How correct that ended up being, yet not with the cause I was expecting. <a href="http://www.artisanpg.com/jordans.html" target="_blank">replica jordans</a>
The actual california's only full-time expert orchestra hopes the weird displays named "Classically Marijuana: Inch may improve the target audience simply because it battles together with diminishing attendance and getting smaller financial constraints. <a href="http://danielecerioni.com/hogan.html" target="_blank">hogan outlet</a>
Trademark Tampa bay Fresh Classifieds: Many protection under the law appropriated. [url=http://www.clevelandfuneralservice.com/bottegaveneta.html]bottega veneta outlet[/url]
In March 1944, Roosevelt invited 13 NNPA management towards the White Residence, and three days in the future, McAlpin was standing beyond your Square Workplace, awaiting the very first media conference like a White House reporter.
michael kors outlet http://www.hotelwestpoint.com/michaelkors.html

Anonymous פרסם תגובה זאת:
Here are some examples of the particular different -- and infrequently wrinkled -- regulations along with standards with regard to Israeli colonists and Palestinian ordinary people: [url=http://www.panguide.com/oakleys.html]cheap oakleys[/url]
Dylan was just 24 as he saved this tune with 1965. [url=http://www.jennrush.com/oakleys.html]fake oakley sunglasses[/url]
Five:Double zero delaware.mirielle. -- The actual Admiral girls are generally technically winners once more. This Bucs conclude with 130.Fifty things, quickly defeating competitor Mountain Creek (Sixty-four) in addition to Auburn (Sixty two). <a href="http://www.clevelandfuneralservice.com/bottegaveneta.html" target="_blank">bottega veneta outlet</a>
Of which outrage has beginnings in what they feel may be your mess in the VA's Concord location getting one of the toughest offices in america at running their claims. Actually, these are typically benefits who have also been received. [url=http://www.jennrush.com/burberry.html]burberry outlet[/url]
Yet, Cappi had been concerned that he by no means noticed many techniques from this company seller Lee that expenses his or her debit card each and every month for the right to hold wine at this time there. <a href="http://www.panguide.com/oakleys.html" target="_blank">cheap oakleys</a>
Sufficient reason for it is site with , a situation that could be regarded as the particular homeland from the completely new , UCANN might monetize, however only time period will tell. <a href="http://www.jennrush.com/burberry.html" target="_blank">burberry outlet</a>
Well Re-size
cheap jordans http://www.artisanpg.com/jordans.html

Anonymous פרסם תגובה זאת:
A few:'07 r.l.: Because i keep, We do not brain emptying your wallet. [url=http://www.jolipunk.fr/tn.html]tn requin pas cher[/url]
Twenty three. (Fifteen) Clint Bowyer, Lexus, 191.809. <a href="http://www.jolipunk.fr/tn.html" target="_blank">tn pas cher</a>
Says the partner: When I noticed him on this video, I was weeping. I used to be employed to him in primary assignments. [url=http://www.hotelwestpoint.com/michaelkors.html]cheap michael kors bags[/url]
, <a href="http://www.clevelandfuneralservice.com/bottegaveneta.html" target="_blank">bottega veneta outlet</a>
Simply Woodbury Local Main Deputy Police Jimmie Biggs, who had previously been hurtling the planes, is definitely memorialized about the Public Basic safety Funeral service, your town center Sioux Metropolis monument made up of the names associated with local community safe practices representatives who may have perished inside distinctive line of job. <a href="http://www.jennrush.com/burberry.html" target="_blank">burberry outlet online</a>
just before 1 g.mirielle. Gloomy, using a substantial around Sixty nine. [url=http://www.panguide.com/oakleys.html]fake oakleys[/url]
05/08/2014 05:Thirty five:Twenty-eight PM PDTUpdated: <a href="http://www.jennrush.com/jordans.html" target="_blank">cheap jordans</a>
“The Persona Area approach will become the actual
fake oakleys http://www.jennrush.com/oakleys.html

Anonymous פרסם תגובה זאת:
Nyc (MYFOXNY) -- [url=http://danielecerioni.com/hogan.html]scarpe hogan[/url]
IR IN Errant Teen BEACH RD, MARINA <a href="http://www.clevelandfuneralservice.com/bottegaveneta.html" target="_blank">bottega veneta outlet</a>
"There's a good facts hole that should be stuffed,In claimed Romana Hasnain-Wynia from the Patient-Centered Results Exploration Start, a company produced within the brand new heath care treatment regulation to study which treatments and procedures perform best. [url=http://www.artisanpg.com/jordans.html]fake jordans for sale[/url]
Traders have got powered Native american futures in order to file heights inside the latest days pending a comfortable authorities guided through BJP victory. Mister. Modi has produced an identity like a critical head as well as an financial reformer inside state of Gujarat, that they governs as main reverend. <a href="http://danielecerioni.com/hogan.html" target="_blank">hogan outlet</a>
TAURUS (The spring 20-May 30): Never lure fate. The horse wrench might be thrown for your ideas. An accurate surroundings helps make video inadequate time to obtain particular favors or perhaps make permanent judgements. <a href="http://www.panguide.com/rayban.html" target="_blank">cheap ray bans</a>
Mrs . Wie, that closed within just 2 before unable late, had a Sixty seven to end third at Nine below. <a href="http://www.masszazslap.com" target="_blank">gucci outlet</a>
Nike jordan Spieth, attached having Kaymer starting the final rounded, produced his initial bogey from the contest <a href="http://www.jolipunk.fr/tn.html" target="_blank">tn pas cher chine</a>
@andrebyik upon Tweets <a href="http://www.artisanpg.com/jordans.html" target="_blank">replica jordans</a>
Chi town Bright Sox (John Danks 3-2) from A's (Mark Chavez 2-1), 6:05 delaware.mirielle. CSNCA
cheap ray bans http://www.celebrationoffood.co.uk/rayban.html

Anonymous פרסם תגובה זאת:
Saturday 12th May, 2014 [url=http://danielecerioni.com/hogan.html]hogan outlet[/url]
Baroness Estelle Morris, Baroness Hilary Armstrong along with Baroness Joyce Quin are common communicating with the most up-to-date University or college involving Sunderland Discover Sequence Address. <a href="http://www.masszazslap.com" target="_blank">gucci outlet online</a>
"It's difficult when you find yourself going fellas all over the place and be expecting them to do an adequate job defensively. That is what most of us ran into last year.Inches [url=http://www.celebrationoffood.co.uk/rayban.html]fake ray bans[/url]
Smith has four years left over upon their contract, including a $3.65 million platform pay. The Bills settled him or her a $1.80 thousand roster extra within any $36 zillion long term contract he or she finalized within March The year 2012. [url=http://www.jennrush.com/jordans.html]cheap jordans[/url]
• The actual Chevy Heart headline in protection processes – which in turn generating a profit to use, and so forth. in a desperate – was made early with about More than two hundred individuals in the arena. That’s just like South west Flight companies pointing out this unexpected emergency exits as long as team Some sort of is definitely on the plane. [url=http://www.clevelandfuneralservice.com/bottegaveneta.html]bottega veneta outlet[/url]
They ersus correct that a lot of of the older Aussie political figures of history 3 decades, in my opinion, happen to be anxious, privately, together with America azines messianic habits. [url=http://www.jennrush.com/oakleys.html]cheap oakleys[/url]
Nordstrom Richmond11812 Western side Wide-ranging StreetRichmond, Veterans administration 23233804.364.6900 [url=http://www.jolipunk.fr/tn.html]tn pas cher chine[/url]
6880 Age NOYES ST, SAHUARITA 85629
cheap jordans http://www.jennrush.com/jordans.html

Anonymous פרסם תגובה זאת:
"I feel there exists a short leash below," Gerston said. [url=http://www.clevelandfuneralservice.com/bottegaveneta.html]bottega veneta outlet online [/url]
Lillard's access sweatshirt presented Portland a 14-8 cause. He / she extensive the idea to be able to 20-14 that has a layup. But the Tottenham hotspurs resolved which has a 9-2 work and also needed a 24-23 lead on A 3-pointer. [url=http://www.artisanpg.com/jordans.html]replica jordans[/url]
Jailing Cooloola Cove gentleman He Adam Hammersley, your woman said Hammersley had merely fled the making love demand mainly because the prey experienced delivered to help Italy with out causing an announcement with authorities. [url=http://www.panguide.com/oakleys.html]fake oakleys[/url]
Your cyclists presented a website and application as well as created assist on the floor. <a href="http://www.jennrush.com/oakleys.html" target="_blank">fake oakleys</a>
Font Re-size [url=http://www.artisanpg.com/jordans.html]fake jordans for sale[/url]
The particular catcher received by now homered and started a new two-run ninth-inning rally with a solitary prior to introducing the actual dual that had the actual A's swarming your ex amongst 2nd base and also the pitcher's clump. <a href="http://www.jennrush.com/oakleys.html" target="_blank">fake oakleys</a>
Tina R. White covers Concord along with Pleasant Mountain. Get hold of the girl at 925-943-8011. Adhere to her at . <a href="http://www.jolipunk.fr/tn.html" target="_blank">tn pas cher</a>
  <a href="http://www.jennrush.com/burberry.html" target="_blank">burberry outlet</a>
The principal drive from the IndyCar's road program types, Strength only has two ethnic background wins on the American-style speedways.
bottega veneta outlet online http://www.clevelandfuneralservice.com/bottegaveneta.html

Anonymous פרסם תגובה זאת:
lbroadwater@baltsun.org <a href="http://www.jolipunk.fr/tn.html" target="_blank">tn requin pas cher</a>
3 ideas and applications technological innovation of such jaw-dropping size: <a href="http://www.clevelandfuneralservice.com/bottegaveneta.html" target="_blank">bottega veneta outlet</a>
The one hindrance is the fact Louisville is approximately a new [url=http://www.jolipunk.fr/tn.html]tn requin pas cher[/url]
“We came out of the actual choosing many notices,” Porter said. “Those paperwork will probably be compiled directly into surveys online for the area that will supply different possibilities, including possessing curbside recycling for people who want it.” [url=http://www.jennrush.com/burberry.html]cheap burberry scarf[/url]
Your X-Y connect is rather distinct: Most of these substances are generally hydrophobic -- including oil, they just do not melt in normal water.
tn requin pas cher http://www.jolipunk.fr/tn.html

Anonymous פרסם תגובה זאת:
secured, and there is some type of independence directed at these people. In which <a href="http://www.panguide.com/rayban.html" target="_blank">cheap ray bans</a>
UNDER-8 Guys: Damien Greller (Tamarac) 554; Finally, Isaiah Knutson (Bradenton) 505. <a href="http://www.jennrush.com/oakleys.html" target="_blank">fake oakley sunglasses</a>
An additional 30 prisoners became a member of this affect several days back. <a href="http://danielecerioni.com/hogan.html" target="_blank">hogan outlet</a>
Just Twenty-five euros/month (Value-added tax not really integrated) [url=http://www.artisanpg.com/jordans.html]replica jordans[/url]
Fuck this. Why don't we re-watch [url=http://www.masszazslap.com]gucci outlet[/url]
To state Alvarez at the start of the actual 2013 time of year seemed to be a great less likely customer for any spot in the express contest might be an exaggeration. Although in that yr, this individual surely could lose dozens of pictures via the total ranking. This current year, the development always been found in his or her recreation. [url=http://www.hotelwestpoint.com/michaelkors.html]michael kors outlet[/url]
The group meetings relating to the ecumenical patriarch plus the innovator of the world ohydrates Roman Catholics in May well 25-26 will certainly honor the historic visit of their predecessors Fifty years in the past that will unveiled some sort of talk directed at closing both congregations schism with 1054. [url=http://www.hotelwestpoint.com/michaelkors.html]michael kors outlet[/url]
Incontrovertible [url=http://www.clevelandfuneralservice.com/bottegaveneta.html]bottega veneta outlet[/url]
Wurst has been welcomed with Vienna airport simply by numerous lovers music and singing this winning ballad, Increase just like a Phoenix arizona.
cheap ray bans http://www.celebrationoffood.co.uk/rayban.html


העמוד הראשי | פורומים | מאמרים | טורים אישיים | בדיחות | קישורים | משחקים 1 | משחקים 2 | הסיפור שאינו נגמר | רדיו | החשבון שלי | מסרים | שאלות נפוצות |
RSS | Hosted By: HTTP | אינדקס אתרים | קשר החן - קשירת מטפחות | סרוגים | תנאי שימוש | צור קשר

© כל הזכויות שמורות לסרוג www.saroog.co.il | קרדיטים | sxc.hu
מערכת זו מופעלת על PHP-Nuke. ותורגמה על ידי צוות PHPNuke ישראל ושוחררה תחת הרישיון החופשי GNU/GPL .
כניסה למנהלים